De Krabbenkooi onderscheidt zich van andere scholen door veelvuldig gebruik te maken van spelend en bewegend leren, want leren meer is dan alleen leren in de klas. Het spelend en bewegend leren is een belangrijk onderdeel van ons lesprogramma. Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat de ontwikkeling van zowel de fijne als grove motoriek van jonge kinderen een belangrijke indicatie is voor het verdere verloop van hun schoolcarrière. Een goede motoriek vormt de basis voor zowel lichamelijke als geestelijke en sociale groei.

Een kwartier buiten bewegen tussen twee lessen door om de energie weer op te laden, is heel gewoon op De Krabbenkooi. Dit helpt kinderen niet alleen fysiek fit te blijven, maar het bevordert ook hun concentratie en zorgt ervoor dat ze met hernieuwde energie verder kunnen leren.

Op De Krabbenkooi maken we onderscheid tussen spelend leren, natuurlijk leren en bewegend leren. Deze benaderingen dragen bij aan een dynamisch leerproces en ondersteunen de groei van kinderen op verschillende manieren.

Spelend en Bewegend Leren

Spelend leren

Spelend leren

In de groepen 1 en 2 staat spel centraal. Dankzij onze rijke speelleeromgeving worden kinderen actief betrokken bij het spel. Het leren spelen is een doel op zich, waarbij kinderen zich verwonderen en nieuwsgierig worden om verder te ontdekken. We zorgen ervoor dat de overgang van groep 2 naar 3 zo soepel mogelijk verloopt. Zo wordt de instructie van de lessen op een speelse wijze verwerkt in uitdagende hoeken, zoals de leerlingen gewend zijn uit de groepen ½, echter gericht op de doelen van groep 3. Zo kunnen onze leerlingen de opgedane kennis spelenderwijs verder verwerken en ontdekken.

Natuurlijk leren

Natuurlijk leren

Natuurlijk leren is het aanbieden van motorische oefeningen en beweegspellen, zowel tijdens de gymlessen als onderbreking van reguliere lessen. Het doel is om de concentratie van kinderen te bevorderen en hun brein even te activeren. Dit heeft een positieve invloed op zowel de grove als fijne motoriek, wat essentieel is voor de verdere schoolcarrière van het kind.

Bewegend leren

Bewegend leren

In de groepen 1 t/m 8 wordt er bewegend leren geboden. Bewegend leren is leren met een duidelijk leerdoel, waarbij fysieke activiteit de inhoud van de les ondersteunt. Denk bijvoorbeeld aan een rekensom oplossen tijdens fysieke inspanning of een taaloefening op ons plein in de buitenlucht. We streven ernaar om 3 tot 4 keer per week een bewegend leerles te geven.